Akna ja ukse valik sõltub eelkõige hoonest endast ning toote sobilikkusest hoonesse arhitektuuriliselt. Esimesena tuleks otsustada, mis materjalist toodet soovite. Materjalide valik jaguneb üldjoontes kolmeks: PVC, puit või puitalumiinium.

PVC aknad ja uksed on hinna poolest soodsaimad. Tänapäeval on need tooted väga kvaliteetsed ning vastavad kõikidele nõuetele ja standarditele. PVC aknad sobivad hästi meie heitlikku kliimasse ning neid on lihtne hooldada. Need jätavad modernse ilme ning on kvaliteetsed ja soojapidavad. Kindlasti on tegu toodetega, mille hinna ja kvaliteedi suhe on parim!

Puitaknad ja -uksed on naturaalsed ning ekslusiivse välimusega. Puit on traditsiooniline materjal, mis tagab sooja ja hubase sisekliima. Palju erinevaid kujundusvõimalusi tänu suurele värvivalikule. Puitaknad ja- uksed sobivad hästi nii uutele kui ka vanadele hoonetele. Akendel ja ustel on väga hea soojus-ja müraisolatsioon, lisaks on nad keskkonnasõbralikud ja kergesti hooldatavad.

Puitalumiinium aknad ja uksed on konstruktsioonilt identsed puitakendega. Erinevalt tavalisest puitaknast, mille raami-ja lengi alaosa on kaitstud alumiiniumprofiilidega, on puitalumiinium akna väliskonstruktsioonid kogu ulatuses kaetud alumiiniumprofiilidega, mis tagab aknale efektiivseima kaitse välismõjude eest ning annab lihtsa ja mugava hooldatavuse. Näiteks ligi 90% Euroopa aknaostjatest eelistab akna valikul just Saksa tüüpi üheraamset akent, kuna see on väga praktiline toode ning seda on lihtne kasutada ja mugav hooldada.